Na początek trochę refleksji i zadumy…. . Nieuchronnie zbliża się koniec roku kalendarzowego. W naszej przegródce z tytułem „Doświadczenia” znajdują się już nowe przeżycia, emocje i myśli. Na zawsze znajdą już tam swoje miejsce i bardziej lub mniej przypominane będą na nas oddziaływać. Ale jeżeli już piszę o przeszłości to warto też wspomnieć o tym, co będzie w przyszłości. Z przymrużeniem oka psycholożki wspomnę, że z pomocą, co nas czeka przychodzi magiczna moc nocy Andrzejkowej, gdzie lanie wosku na zimną wodę przez klucz podpowiada nam, co przyniesie nam los:)

Nasza przyszłość jest dla nas nieznana, czasami tajemnicza a zdarza się, że i spędzająca nam błogi sen z powiek. Wiąże się to z pojawieniem się niepewności, z którą każdy z nas musi się oswoić. Bardzo ważną informacją dla wszystkich jest to, że to My kreujemy swoją rzeczywistość. Po to planujemy, stawiamy sobie cele i dążymy do nich. Oczywiście nie jesteśmy w stanie dokładnie przewidzieć przebiegu wydarzeń, dlatego zakładamy, że coś chcemy osiągnąć, w dany sposób, ale pozostawiamy też miejsce na improwizację i dostosowanie się do warunków zewnętrznych. Czyli możemy założyć, że obraz przyszłości jest dla nas zagadką, którą staramy się rozwikłać. Każdy z nas inaczej radzi sobie z szukaniem odpowiedzi stosując różne metody i wymyślając nowe sposoby. Trochę na serio a trochę dla zabawy wspomnę, że jednym z nich są Andrzejkowe wróżby, które mamy nadzieję, że choć trochę rozwieją tą gęstą mgłę zakrywającą to, co pokaże się przed nami. Każdy z nas jakoś spędzi ten wieczór, jest pewnie wiele jego sceptyków i zwolenników. Przy zachowanej odpowiedniej dozie dystansu możemy spojrzeć w oczy temu, co będzie nam przeznaczone. W życiu jest miejsce na powagę ale i też na humor. Czasami zbyt wiele tej powagi przykrywa nasze mijające dni, trudno wtedy o zachowanie odpowiedniego dystansu do siebie, życia i otoczenia. Nic dziwnego, że tak się dzieje wśród wielu obowiązków, którym na co dzień musimy sprostać. Ale nie zapominajmy, że jest też czas na żarty i humor. Dbajmy w ten sposób o swoje dobre samopoczucie, które zapewni nam świetna zabawa.

30 listopada Wigilia św. Andrzeja może okazać się dla nas dniem magicznym… Nie przegap tego dnia, który może być okazją do odpoczynku, relaksu, ,ciekawych spotkań i tych miłych, długich jesiennych rozmów. Rozmów o nadziei na przyszłość, wielkich marzeniach, spełnianych pasjach, szczęśliwych chwilach….